Disney je danas i službeno potvrdio kako je J.J. Abrams preuzeo redateljsku palicu Epizode VII, koja u kina stiže 2015. godine.
“Vrlo je uzbudljivo imati J.J.-a kao čelnu osobu na projektu stvaranja novog Star Wars filma. J.J. je savršen izbor za taj posao. Uz nedvojbene kvalitete filmaša, J.J.-a krasi i dubinsko razumijevanje ove franšize. On razumije bit Star Warsa i sigurno će taj talent iskoristiti kako bi stvorio nezaboravan film”, izjavila je nova čelnica Lucasfilma Kathleen Kennedy.
“Uvijek i iznova sam oduševljen J.J.-em kao filmašem i pripovjedačem. On je savršen izbor za redatelja novog Star Wars filma i stoga franšiza ne može biti u boljim rukama”, konstatirao je George Lucas.
“Biti dio idućeg poglavlja Star Wars sage, surađivati sa kathy Kennedy i ovom izvanrednom skupinom ljudi, neopisiva je čast. Štoviše, mislim kako sam sad zahvalniji Georgeu Lucasu negoli kad sam bio dijete”, rekao je Abrams.
Abramsu će se pridružiti i njegov dugogodišnji kolega Bryan Burk, koji će zajedno sa Kathleen Kennedy objediniti producentske snage Bad Robota, Lucasfilma i Disneya.
Za kraj, spomenimo kako se je danas oglasio i dopredsjednik uprave Paramounta Rob Moore, otkrivši kako će Abrams i dalje ostati dijelom Star Trek franšize, i to u najmanju ruku kao producent trinaestog Star Trek filma.
“J.J. će nastaviti s razvojem projekata za nas, uključujući novu Nemoguću misiju, a obvezao se producirati i slijedeći Star Trek film”, rekao je Moore.
Podsjetimo, slična se situacija dogodila i tijekom Abramsovog prijelaza sa Nemoguće misije na Star Trek. Naime, nakon što je režirao Nemoguću misju 3, i potom prešau redateljsku stolicu Star Trek franšize, Abrams je i dalje ostao producent četvrog nastavka Nemoguće misije, Mission: Impossible – Ghost Protocol.
Naravno, sad se postavlja pitanje tko bi Abramsa mogao naslijediti na mjestu Star Trek redatelja. Ako nas pitate onda bismo rado vidjeli ili Jonathana Frakesa, ili, pak, Bryana Singera. A svakako nije naodmet spomenuti i malo čudnije rješenje za redatelja Star Trek XIII, koje je u proteklih nekoliko sati postalo prava pošast na raznim filmskim forumima, gdje se za navedeno radno mjesto predlaže George Lucas. 😀
No, o tom potom, a zasada nam ostaje uživati u Star Trek Into Darkness, koji u hrvatska kina stiže 16. svibnja.