Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Tech

Xiaomi toplomjer JXB – 310 iHealth [RECENZIJA]

Digitalni toplomjer Mijia JXB kvalitetan je uređaj, ugodnog dizajna i pristupačne cijene. Nije u cjenovnom rangu sa Rycon JXB o kojem smo već pisali, ali se razlika u cijeni osjeti već na prvi pogled.

Xiaomi je kineska kompanija, koja se već profilirala i polako zauzima svoje mjesto na globalnom tržištu. Navikli smo, i uvijek očekujemo, kvalitetu Xiaomi proizvoda, što nije izuzetak kod ovog health gadgeta.

Kvalitetna plastika bijele boje, s posebnim detaljima na prednjoj strani, daju poseban dojam premium proizvoda. Skriveni zaslon ispod prozirne bijele plastike, sa tek jednim gumbom, detalji su koji izdvajaju ovaj gadget među mnogima na tržištu. Svakako je zanimljiv proizvod i još jedan za koji ćemo napisati recenziju. Kako smo radili i do sada, kupili smo jedan Xiaomi JXB toplomjer, isprobali ga, pa je vrijeme da napišemo naše dojmove.

Točan model je Xiaomi Mijia JXB – 310 iHealth. Svakako je kvalitetnije izrađen od Rycon JXB toplomjera, i radi na istom principu. Dakle, riječ je o bez kontaktnom digitalnom toplomjeru koji očitava temperaturu tijela uz pomoć infracrvene zrake.

Originalna kutija Xiaomi JXB toplomjera

Kako to Xiaomi već radi, originalna kutija je lijepo izrađena, u bijeloj je boji sa fotografijom samog uređaja. Kada je otvorite, i izvučete van unutarnji dio, u prvom planu se vidi sami gadget. Gornja strana je prekrivena bijelom transparentnom plastikom, koja na dodir podsjeća na staklo. Jedan gumb dominira u sredini, i sve operacije izvodite uz pomoć njega. Zapravo, nemate što uraditi nego upaliti toplomjer, i izmjeriti temperaturu. Na dnu, ispod toplomjera, u kutiji se nalaze i zamjenjive baterije. Čim stavite baterije u kućište, ispod poklopca, iHealth je spreman za rad.

Uz gadget, u kutiji se nalaze upute o korištenju.

Xiaomi toplomjer JXB – 310 iHealth

Sami uređaj lako je opisati. Lijepo dizajniran, ergonomskog oblika, sa tek tek jednim gumbom sa gornje strane. Iznad gumba, ispod prozirne plastike, nalazi se LED segmentni zaslon, koji će ispisati temperaturu u Celzijevim stupnjevima. Sa druge strane, ispod zaslona, nalaze se dva senzora. Jedan senzor mjeri udaljenost od objekta (tijela), dok je drugi senzor IR. U kombinaciji, iHealth će izračunati tjelesnu temperaturu u kratkom vremenskom periodu (manje od 1 sekunde).

Xiaomi JXB toplomjer

Zanimljivo je spomenuti da Xiaomi JXB 310 iHealth nema zvučni signal prilikom mjerenja tjelesne temperature, nego se osjeti vibracija. Ova funkcija je pogodna, posebno kada mjerite temperaturu djeci, dok spavaju, da se ne probude. Vibracija se dobro osjeti, i svakako je pozitivna stvar kod Xiaomi proizvoda.

Pozitivno: Lijep dizajn, kvaliteta i ergonomski oblik. Baterije su izmjenjive i dolaze u kutiji. Xiaomi nudi proizvod sa dva senzora, za što preciznije mjerenje temperature. Ugrađena vibracija svakako je bolja opcija nego zvučni signal. LCD zaslon je lijepo pozicioniran ispod gornje prozirne plastike.

Negativno: Upute o korištenju (koje smo mi dobili) pisane su na kineskom. S obzirom da Xiaomi već jako dobro djeluje globalno, smatramo da je vrijeme da Engleski bude standard kod svakog proizvoda, a ostali jezici po potrebi i ciljanom tržištu. Kako su već znali i prije nastupati, i ovaj proizvod pojavom i brendiranjem podsjeća na neki Apple uređaj. Možda je vrijeme da smognu hrabrosti i brendiraju se kako i treba, jer su kvalitetom već dokazali da mogu ući u naše domove, s kojim god proizvodom iz svoje raznolike ponude.

I ako nekog interesira kupovina, mi smo Xiaomi toplomjer JXB 310 iHealth pronašli na Gearbestu po cijeni od oko $35 američkih dolara.

Ostavi komentar

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Možda će vas zanimati

Tech

Što bi se dogodilo ako uronite ruku u posudu tekućeg dušika? Bi li vam se ruka smrzla do ozeblina? Bi li se razbila čim...

Internet

Sigurno ste do sad naletjeli na neke od bizarnosti na koje je Googleovo auto naletjelo pri snimanju, a u ovom videu pogledajte kompilaciju najčudnijih...

Tech

Trebate izračunati postotak od nekog broja, a ne znate kako? Pročitajte ovaj jednostavan članak i naučite kako se računa postotak. Postotci se koriste za...

Tech

1995. godine grupa znanstvenika NASA-e napravila je testove o tome kako pojedine droge utječu na paukovu sposobnost da izgradi mrežu.

Internet

Odmah da vam kažemo – neizbježan kraj dogodio bi se iznenađujuće brzo. Ako je zapremnina prosječnog lijesa 886 litara, a prosječan volumen ljudskog tijela...

Automoto

Tvrtka Laser Power Systems razvila je automobil pogonjen nuklearnom energijom. Napokon je pronađen način koji će vašem automobilu omogućiti vječni rad bez punjenja. No...

Tech

Rudnik dijamanata Mir u Siberu jedna je od najvećih rupa u tlu koju je čovjek napravio. Duboka je 525 metara i široka 1200m. Let...

Tech

Bumerang je jedan od najstarijih letećih objekata koje je ljudska ruka stvorila. Svi znamo da su ih koristili Aboridžini, no malo je poznato je...