Prema istraลพivanju Sveuฤiliลกta Oxford, Facebook bi do kraja stoljeฤa trebao imati 1.4 milijardu preminulih korisnika. Do 2070. bi prema procjenama broj mrtvih mogao preteฤi broj ลพivih.
Studija iz Oxforda navodi i niz razloga za promjene naฤina na koji se najveฤa druลกtvena mreลพa odnosi s privatnim podacima. โOni trebaju pozvati etiฤare, povjesniฤare, arhiviste i arheologe kako bi sudjelovali u oฤuvanju sakupljenih podataka koje ostavljamo iza nasโ rekao je David Watson, jedan od autora studije.
A sad malo na โลพivljeโ teme. Najavljene su opseลพne promjene i redizajn koje ฤe (ลพive) korisnike itekako zanimati:
Poruke preko Messengera bit ฤe end-to-end enkriptirane. Facebook, dakle, viลกe neฤe vidjeti njihov sadrลพaj. Platforma ฤe takoฤer biti potpuno povezana s WhatsAppom. Messenger ฤe zauzimati manje mjesta na mobitelima, a dobiva i desktop verziju.
Dolazi viลกe โkratkotrajnihโ naฤina dijeljenja sadrลพaja u porukama. Nema, u tom sluฤaju, trajnog zapisa o njima.
Slanje novca putem WhatsAppa. Trenutno se testira u Indiji.
Prepoznatljiva plava boja postat ฤe proลกlost, a newsfeed ฤe se fokusirati na grupe, umjesto na vijesti.
Najavljena je opcija Secret Crush, a funkcionirat ฤe poput Tindera. Moฤi ฤete oznaฤiti osobu koja vam se sviฤa meฤu vaลกim Facebook prijateljima. To ฤe biti tajno, osim ako ta ista osoba ne oznaฤi da se i vi njoj sviฤate. U tom sluฤaju ฤe vas Facebook โspojitiโ.