Čini se da je Kina odustala od strogih pravila za borbu protiv onoga što regulator smatra “opsesivnim” igranjem. Nacionalna uprava za tisak i publikacije (NPPA) predložila je propise kojima se ograničava količina novca i vrijeme koje ljudi provode igrajući videoigre.
Međutim, u utorak nacrta pravila više nije bilo na web stranici NPPA. Kina je najveće svjetsko tržište online igara, ali industrija je imala česte sukobe s vlastima.
Nova pravila bi ograničila kupnju unutar igre. Poticaji kao što su dnevne nagrade za prijavu za igrače također bi se našli na udaru kritika, dok je predloženo uvođenje skočnog prozora koji upozorava igrače na “iracionalno” ponašanje.
Cijene dionica kineskih tvrtki za igre na sreću – uključujući najveću svjetsku kompaniju za igre na sreću Tencent Holdings i njenog rivala NetEase – skočile su nakon očitog zaokreta.
Naglo su pale nakon što su pravila prvi put predložena u prosincu, izbrisavši gotovo 80 milijardi dolara s vrijednosti dviju kompanija.
Međutim, analitičari kažu da je sektor još uvijek zamagljen neizvjesnošću o tome što bi vlada mogla učiniti sljedeće.
Najveća kineska akcija protiv gejmera dogodila se 2021. kada je djeci bilo zabranjeno da se igraju više od sat vremena određenim danima.
Iste godine vlada je zaustavila izdavanje licenci za igre na sreću na osam mjeseci.