Ne treba previše spominjati, ali razvijanje videoigara težak je posao i ponekad dovodi do toga da te igre više budu na zlu glasu zbog svoje loše kvalitete nego zbog dobrih karakteristika. Jednostavno rečeno, postoji mnogo užasnih videoigara, ali čak i među igrama koje su s pravom stekle ozloglašenu reputaciju, postoje neke igre koje nisu tako loše kao druge. Nijedna igra nije stvorena jednakom, čak ni one loše, s nekima koje su znatno lošije od onih jako loših…
U nastavku smo se prisjetili nekih od najgorih videoigara koje smo igrali i koje nikada više nećemo igrati. Dobro, možda hoćemo. Toliko su grozne da su postale legendarne…
Leisure Suit Larry: Box Office Bust
Kako su programeri trećih strana počeli stvarati naslove za Atari konzole u 80-ima, to je dovelo do niza igara sa seksualno nabijenim sadržajem, uključujući ozloglašeni Custer’s Revenge. Jedna franšiza koja je iznenađujuće trajala nakon generacija Atarija bila je Leisure Suit Larry, prateći svog istoimenog playboya koji tražu veze s lijepim ženama. Dok je cijeli serijal satkan od niza loših šala koje su bile jednako nesmiješne koliko i pretjerano grube 1987. kada je igra ugledala svjetlo dana, najniža točka franšize je Leisure Suit Larry: Box Office Bust iz 2009. za PlayStation 3 i Xbox 360.
Igra prati Larryja Lovagea koji počinje raditi u filmskom studiju svog ujaka pokušavajući unaprijediti obiteljski posao. S nezgrapnim kontrolama, usiljenim okruženjem, nenadahnutim mini igrama i najjezivijim pokušajima humora u povijesti gaming industrije, Box Office Bust je katastrofa od igre.
Shaq Fu
Košarkaška superzvijezda Shaquille O’Neal, dok je igrao za Orlando Magic, prije nego što je glumio u Kazaamu ili Steelu, bio je glavni lik u borilačkoj igri Shaq Fu 1994. godine. Objavljena za Super Nintendo i Sega Genesis, s portovima za Game Boy i Game Gear, igra prati Shaqa u Japanu, nakon čega je teleportiran u Drugi svijet gdje se suočava sa zlokobnom mumijom Sett Ra. Dok se Shaq suočava sa sve strašnijim neprijateljima da bi se vratio kući, on svoje protivnike ne svladava svojim košarkaškim vještinama, već šakama.
Shaq Fu očito ima smiješnu premisu i protagonista, iako nekako nije čudniji od svoje suvremenice, Michael Jordan: Chaos in the Windy City, koja je također objavljena 1994. godine. Ima podjednako loših borilačkih igara izdanih otprilike u isto vrijeme, uključujući Dangerous Streets iz 1993., Kasumi Ninja iz 1994. i Way of the Warrior iz istog razdoblja. Ima mnogo igara koje pokušavaju zaraditi na uspjehu Street Fightera i Mortal Kombata, a Shaq Fu sigurno je među onima koji su potpuno podbacili.
E.T.: The Extra-Terrestrial
E.T.: The Extra-Terrestrial iz 1982. toliko je loša i masovno proizvedena igra da se često povezuje s kolapsom industrije videoigara 1983. i potpunim preokretom sudbine lidera industrije Atarija. Tvrtka je izdržala užurbanu proizvodnju kako bi igru istoimenog filma Stevena Spielberga izbacila na vrijeme za blagdane 1982. godine. Igrači kontroliraju E.T.-a pokušavajući pronaći način da stupi u kontakt sa svojom izvanzemaljskom rasom koja bi ga pokupila sa Zemlje, a sve dok izmiče zemaljskim vlastima.
Igra nije ni mogla biti bolja budući da je napravljena od početka do kraja za, vjerovali ili ne, pet tjedana…