Connect with us

Hi, what are you looking for?

Igre i gaming

Ovo su najpopularnije Esports igre u 2021.

Foto: Pixabay

Esports je definitivno jedan od najbrže rastućih sportova današnjice. Milijuni igrača se natječu na turnirima u raznim video igrama dok neki od njih čak zarađuju za život na ovaj način. Gledatelji također mogu zaraditi novac, jer je Esports u posljednje vrijeme ušao na velika vrata u sportsko klađenje.

Kompanije koje se bave proizvodnjom video igara su odavno prepoznale potencijal u Esports-u te mnoge od njih pokušavaju zgrabiti svoj dio tržišta. Ipak, to je težak zadatak jer postoje igre koje su se već etablirale kao neprikosnoveni Esports naslovi i zadobili pažnju igrača.

Ukoliko vas zanima koje su to najpopularnije Esports igare u 2021, nastavite skrolati.

Dota 2

Foto: Valve

Dota 2 je jedna od najstarijih Esports igara nove generacije. Igra je izvedena iz mod-a za legendardni Warcraft III: Reign of Chaos pod nazivom Defense of the Ancients te je prvi put objavljena 2013-te godine.

Igra suprostavlja dva tima od po pet igrača, a svrha je da se uništi neprijateljska baza a obrani svoja.

Dota 2 Esports natjecanja redovito prate milijuni gledatelja, dok su nagrade među najvećima na svijetu. U 2021. godini, skoro dva milijuna dolara je već osvojeno na 21 službenom turniru.

Među natjecateljima ima i mnogo Hrvata, te su neki od njih jako uspješni u onom što rade. Primjer za to je Sesvećanin Dino Šavuk, koji je dao otkaz na stalnom poslu i zarađuje za život igrajući Dota 2.

Fortnite

Foto: Epic Games

Teško da postoji osoba koja ne zna šta je to Fortnite. Objavljena 2017., ova battle-royal igra je zavladala Esports scenom u rekordnom roku zbog kombinacija atraktivne grafike i jednostavnog gameplaya.

Također, postoji mnogo ostalih stvari kojima se možete zabaviti u Fortniteu uključujući i pohađanje filmskih festivala.

Epic, tvrtka koja je razvila Fortnite, je prepoznala Esports potencijal igre te je 2018. uložila oko 100 milijuna dolara za razne turnire i natjecanja. Ovo je pomoglo igri da postane fenomen i privuče nevjerojatan broj igrača.

Fortnite je otvorio 2021-u godinu istim intezitetom, te je već podijeljeno 2.5 milijuna dolara na različitim turnirima.

Counter-Strike: Global Offensive

Foto: Valve

Counter-Strike je dugo vremena “žario i palio” igraonama širom svijeta pa tako i u Lijepoj našoj. To je rezultiralo velikim brojem turnira, te se turniri u popularnom “Kanteru” održavaju duže od dva desetljeća.

Ipak, Counter-Strike je preuzeo dominaciju na Esports sceni tek sa Global Offensive izdanjem, koje je izašlo 2012-te. Izdašne nagrade na natjecanjima te popularnost na streaming platformama katapultiralo je ovu igru na sami vrh svjetske gaming scene.

Global Offensive turniri su i danas popularni iako je igra izdana prije skoro 10 godina. Tome je pokazatelj i činjenica da je u ovoj godini već održano 84 turnira gdje je više od tisuću igrača zajednički uspjelo osvojiti nagrade u vrijednosti $3.5 milijuna dolara.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Foto: PUBG

Na prvom mjestu nema iznenađenja. Neprikosnoveni vladar battle-royale scene je bio i ostao PlayerUnknown’s Battlegrounds bez obzira na nemali broj konkurentskih igara koje pretendiraju na tron.

Do 2021. godine, PlayerUnknown’s Battlegrounds prodan je u više od 70 milijuna primjeraka dok je mobilna verzija igre preuzeta skoro milijardu puta. Zbog toga ne čudi visok plasman među najpopularnijim Esports igrama u 2021.

Iako je igra imala spor ulazak na Esports scenu, zabilježen je veliki rast u popularnosti igre na ovom polju u posljednjih par godina. To je kulminiralo ove godine, jer je podijeljeno sedam milijuna dolara na raznim turnirima, što je apsolutni rekord.

Možda će vas zanimati

Tech

Što bi se dogodilo ako uronite ruku u posudu tekućeg dušika? Bi li vam se ruka smrzla do ozeblina? Bi li se razbila čim...

Internet

Sigurno ste do sad naletjeli na neke od bizarnosti na koje je Googleovo auto naletjelo pri snimanju, a u ovom videu pogledajte kompilaciju najčudnijih...

Tech

Trebate izračunati postotak od nekog broja, a ne znate kako? Pročitajte ovaj jednostavan članak i naučite kako se računa postotak. Postotci se koriste za...

Tech

1995. godine grupa znanstvenika NASA-e napravila je testove o tome kako pojedine droge utječu na paukovu sposobnost da izgradi mrežu.

Internet

Odmah da vam kažemo – neizbježan kraj dogodio bi se iznenađujuće brzo. Ako je zapremnina prosječnog lijesa 886 litara, a prosječan volumen ljudskog tijela...

Automoto

Tvrtka Laser Power Systems razvila je automobil pogonjen nuklearnom energijom. Napokon je pronađen način koji će vašem automobilu omogućiti vječni rad bez punjenja. No...

Tech

Rudnik dijamanata Mir u Siberu jedna je od najvećih rupa u tlu koju je čovjek napravio. Duboka je 525 metara i široka 1200m. Let...

Tech

Bumerang je jedan od najstarijih letećih objekata koje je ljudska ruka stvorila. Svi znamo da su ih koristili Aboridžini, no malo je poznato je...