Gotovo preko noći, zrakoplovi su „ubili” bojne brodove. Nakon razvoja kroz više stoljeća, veliki, teško naoružani brodovi u Drugom svjetskom ratu izgubili su od brodova koji uopće nisu imali topove. Nosači aviona svoje su lovce i torpedne bombardere mogli poslati u akcije daleko od dosega topova. U tom trenutku promijenio se način pomorskog ratovanja, a bojni brodovi ponovno moraju vratiti svoj ugled. No, hoće li uspjeti?
Startpoint, tvrtka koju sponzorira Kraljevska mornarica i britansko Ministarstvo obrane, objavila je koncept ratnog broda budućnosti. Brod kombinira najbolje osobine bojnog broda i nosača aviona, ali u manjem pakiranju.
Nazvan T2050, brod izgleda kao kombinacija između američkog eksperimentalnog broda Sea Shadow i razarača Zumwalt. Kao i navedeni razarač, T2050 svoj heliodrom ima na krmi. Po nacrtima, s njega bi istovremenom mogle poletjeti dvije bespilotne letjelice dok bi u hangaru bili smješteni helikopteri.
Najzanimljivije oružje u brodskom arsenalu je tzv. railgun, tj. top koji projektile ispaljuje pomoću elektromagnetske sile. Na taj način projektili dostižu brzine od 1600 m/s, a testna brzina je 2400 m/s. Navedeni top još uvijek je u fazi razvoja, a prvi brod koji bi ga mogao dobiti je upravo razarač Zumwalt.
Brod bi također imao i stražnju rampu s koje bi slali podvodne robote te komandni centar iz kojeg bi mala posada upravljala s bespilotnim podmornicama i letjelicama. Ako su mora prije Drugog svjetskog rata pripadala bojnim brodovima, a mora poslije rata nosačima aviona, možda će u budućnosti morima vladati mali ubojiti brodovi naoružani i topovima i letjelicama.