Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Društvene znanosti

Studenti koji uče sami postižu lošije rezultate

Istraživanje objavljeno u časopisu Nature Scientific Report pokazalo je da studenti koji uče zajedno imaju veće šanse postići bolje rezultate od studenata koji samostalno uče.

Analizirano je 80 000 interakcija između 290 studenata u zajedničkom okruženju. Otkriveno je da je veći broj internet interakcija indikator boljih ocjena. Osobe s dobrim ocjenama su lakše formirale snažne veze s ostalim studentima i razmjenjivale su informacije na drukčiji, kompleksniji način. Pokazalo se da takve osobe imaju tendenciju stvarati stereotipe i isključivati studente koji imaju lošije rezultate.

Studenti koje su drugi isključili iz interakcija nisu imali samo lošije ocijene, već su i lakše u potpunosti odustali od predavanja.

Manuel Cebrian jedan od koautora istraživanja rekao je da je u prvih par dana predavanja osnovana zajednica povezanih individualaca.

 „Prvi puta smo pokazali da postoji veza između društvene interakcije i razmjene informacija. Jedna jednako zanimljiva činjenica je ta da su se studenti koji su oformili zajednicu i imali dobre rezultate zaštitili od studenata koji nisu imali dobre rezultate, bez obzira na značajne napore ostalih studenata da im se pridruže. Studenti s lošijim rezultatima intenzivno su se trudili pridružiti drugoj grupi, ali nisu uspijevali. To je imalo veliki utjecaj na njihove rezultate. “

Ovo istraživanje pokazuje nam da postoji način na koji možemo identificirati obrasce u učionici koji profesore mogu alarmirati i dati im više vremena za pomoć studentima kako bi poboljšali rezultate kroz primjerene društvene intervencije.

Ovaj rad je dio puno većeg istraživanja fakulteta u San Diegu, koje vodi profesor James H. Fowler. Oni žele razumjeti načine na koje ljudi dijele informacije i kako to utječe na područja nacionalnog značaja, kao što su zdravstvena ili politička ponašanja.

Izvor: University of California – San Diego

Možda će vas zanimati

Astrofizika

Što je bilo prije svemira? Pitanje koje nas vodi do samih granica znanosti i mašte! Odgovor na to zagonetno pitanje traže i znanstvenici i...

Geografija i geologija

Najjači potresi na svijetu su moćne prirodne sile koje mogu u trenu promijeniti krajolik, uništiti gradove i, nažalost, ugroziti živote. Kad govorimo o najjačim...

Geografija i geologija

Vulkanski otoci nastaju kroz jedan od najmoćnijih procesa na Zemlji – vulkansku aktivnost! Kada magma iz unutrašnjosti planeta dospije na površinu kroz pukotine u...

Energija i gorivo

Kućna vjetroelektrana je sustav koji omogućava vlasnicima kuća da proizvode vlastitu električnu energiju koristeći snagu vjetra. Zamislite da imate malu vjetroturbinu u svom dvorištu...