Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Društvene znanosti

Studenti koji uče sami postižu lošije rezultate

Istraživanje objavljeno u časopisu Nature Scientific Report pokazalo je da studenti koji uče zajedno imaju veće šanse postići bolje rezultate od studenata koji samostalno uče.

Analizirano je 80 000 interakcija između 290 studenata u zajedničkom okruženju. Otkriveno je da je veći broj internet interakcija indikator boljih ocjena. Osobe s dobrim ocjenama su lakše formirale snažne veze s ostalim studentima i razmjenjivale su informacije na drukčiji, kompleksniji način. Pokazalo se da takve osobe imaju tendenciju stvarati stereotipe i isključivati studente koji imaju lošije rezultate.

Studenti koje su drugi isključili iz interakcija nisu imali samo lošije ocijene, već su i lakše u potpunosti odustali od predavanja.

Manuel Cebrian jedan od koautora istraživanja rekao je da je u prvih par dana predavanja osnovana zajednica povezanih individualaca.

 „Prvi puta smo pokazali da postoji veza između društvene interakcije i razmjene informacija. Jedna jednako zanimljiva činjenica je ta da su se studenti koji su oformili zajednicu i imali dobre rezultate zaštitili od studenata koji nisu imali dobre rezultate, bez obzira na značajne napore ostalih studenata da im se pridruže. Studenti s lošijim rezultatima intenzivno su se trudili pridružiti drugoj grupi, ali nisu uspijevali. To je imalo veliki utjecaj na njihove rezultate. “

Ovo istraživanje pokazuje nam da postoji način na koji možemo identificirati obrasce u učionici koji profesore mogu alarmirati i dati im više vremena za pomoć studentima kako bi poboljšali rezultate kroz primjerene društvene intervencije.

Ovaj rad je dio puno većeg istraživanja fakulteta u San Diegu, koje vodi profesor James H. Fowler. Oni žele razumjeti načine na koje ljudi dijele informacije i kako to utječe na područja nacionalnog značaja, kao što su zdravstvena ili politička ponašanja.

Izvor: University of California – San Diego

Možda će vas zanimati

Arheologija i paleontologija

Svi smo čuli za mamute, te goleme životinje koje su lutale zemljom tijekom posljednjeg ledenog doba. Ali, jeste li ikada razmišljali o tome kako...

Zdravlje i Medicina

Kako brže zaspati – pitanje koje si svi postavljamo nakon dugog dana. San je temelj našeg zdravlja, produktivnosti i sreće, no mnogi od nas...

Biotehnologija

U svijetu koji se sve više okreće obnovljivim izvorima energije, jedna od najsvježijih ideja dolazi ravno iz dubina Sjevernog mora. Da, dobro ste pročitali...

Društvene znanosti

Civilizacije svijeta su oduvijek bile usko povezane s klimom koja ih okružuje. Bez obzira na to govorimo li o drevnim Egipćanima koji su se...