Pratite nas

Pozdrav, koji sadržaj vas zanima?

Tech

Reolink E1 Outdoor nadzorna kamera [RECENZIJA]

Kad se povede rasprava o nadzoru kuće, obično preporučam kompaniju Reolink. Recenzirao sam nekoliko njihovih kamera, a svima je zajednička niska cijena, kvalitetan video zapis i jednostavna mobilna aplikacija. Zbog toga sam od njih zatražio još jedan model na recenziju, a oni su mi poslali Reolink E1 Outdoor. Ako ste čitali prethodne recenzije, onda znate kako sam u rukama već imao kameru sličnog izgleda i imena. E1 Pro je gadget sa sličnim karakteristikama, ali isključivo za zatvorene prostore. E1 Outdoor je, kao što ime kaže, kamera za vanjske uvjete. Pritom pokriva fantastičnih 355 stupnjeva s lijeva na desno te 50 stupnjeva po okomitoj osi. Snima u maksimalnoj rezoluciji od 5 megapiksela i podržava 3x optički zoom. Ovo je, naravno, samo dio onoga što E1 Outdoor može, pri čemu košta pristupačnih stotinjak eura.

Instalacija kamere Reolink E1 Outdoor

U kutiji ćete naći šumu kabela, jer E1 Outdoor morate nekako povezati na napajanje. Nije, dakle, autonomna i nema bateriju kao neki drugi modeli koje sam recenzirao. U kutiji je također mrežni kabel, koji je ovdje samo ukrasa radi jer je beskrajno kratak. Ukoliko ćete se s kamerom povezivati na takav način, morat ćete kupiti dodatnih par metara kabela. Kamera se, srećom, može povezati i na WiFi što je puno praktičnije.

Kad riješite napajanje, uzmite mobitel u ruke. Preuzmite Reolink aplikaciju za smartfon i pokrenite je. Njome ćete skenirati QR kod na dnu kamere, a nakon toga će kamera skenirati QR kod iz Reolink aplikacije sa zaslona vašeg mobitela. Napominjem kako pritom morate koristiti svijetlu temu, jer kamera neće prepoznati QR kod ako je mobitel u tamnom načinu rada. Potom valja unijeti podatke o WiFi mreži i to je to, povezali ste kameru i svoj mobitel.

Više s Geek.hr: Reolink E1 Pro kamera za nadzor kuće [RECENZIJA]

Putem aplikacije na mobitelu sada možete pratiti sve što se događa kroz oko kamere. Ako imate još koju Reolink kameru kao ja, E1 Outdoor bit će dodana na popis unutar aplikacije. U tom je slučaju potrebno tek odabrati željenu kameru, a postoji mogućnost paralelnog praćenja aktivnosti na svim Reolink kamerama istovremeno. Praktično.

Savjet: tijekom instalacije kamere potrebno je slijediti upute s kamere (par jednostavnih ‘bip-bip’ signala), koja ima prilično jak zvučnik. Ovo zna biti nezgodno ako to radite kasno navečer, zato pripazite da ne probudite ukućane.

Korištenje kamere Reolink E1 Outdoor

Reolink E1 Outdoor može raditi u tri načina rada. Prvi je u realnom vremenu, dakle prenosit će na zaslon vašeg mobitela sve što se događa ispred senzora. Drugi način odnosi se na detekciju pokreta. Unutar aplikacije moguće je podesiti uključivanje kamere tek kad se primijeti pokret, bilo po danu ili po noći. Moguće je podesiti osjetljivost na pokrete, kako vas ne bi uzbunjivala ptica ili mačka. Treća je mogućnost određivanja točnog vremena kad će se kamera uključivati. Ova je opcija zanimljiva za vlasnike kioska ili trgovina, koji mogu podesiti uključivanje kamere izvan radnog vremena ili u vrijeme najveće gužve.

Kad se detektira pokret, kamera može reagirati na nekoliko načina. Možete dobiti obavijest na mobitel u realnom vremenu, a možete dobiti i e-mail s fotografijom uljeza. E1 Outdoor također može reagirati glasnim znakom za uzbunu, koji će na noge dići i žive i mrtve. Posljednja opcija je vaša vlastita poruka, koju možete snimiti i koja će obavijestiti uljeza kako nije dobrodošao. U svim se slučajevima uključuje LED-svjetlo na kameri, koje osvjetljava nepoželjnog gosta i dodatno mu tjera strah u kosti.

Pritom valja napomenuti kako Reolink E1 Outdoor podržava dvosmjernu komunikaciju u realnom vremenu, jer ima ugrađen mikrofon i zvučnik. U slučaju da niste kod kuće a stigao vam je naručeni paket, možete reći dostavnoj službi da ga ostavi pred vratima.

Sve što kamera snimi moguće je pohraniti na memorijsku karticu, koja se umetne u kameru. Nju, naravno, kupujete odvojeno. Druga opcija je pohrana u oblaku, ali nama je beskorisna, jer Reolink Cloud usluga nije podržana za Hrvatsku.

Ističem kako je ključna komponenta ovog gadgeta njegov softver. Reolink ima jako dobru aplikaciju, pomoću koje ćete izvući najbolje iz ove kamere. Upravo ga aplikacija izdiže iznad konkurencije, jer je u ovom cjenovnom razredu neuobičajeno velika gužva.

KUPI REOLINK E1 OUTDOOR!

Zaključak

Budući da sam do sada recenzirao nekoliko kamera ovog proizvođača, već sam otprilike znao što očekivati: pristojnu kameru za pristupačne novce. Reolink E1 Outdoor se potvrdio kao takav gadget, zbog čega ga preporučam kao ozbiljnu opciju za nadzor kuće ili poslovnog prostora. Kameru je moguće rotirati za 355 stupnjeva vodoravno i 50 stupnjeva okomito, što u praksi znači da je pod nadzorom svaki djelić prostora. Softver razlikuje vozila i ljude od ostalih predmeta, što jako olakšava podešavanje alarma i obavijesti. Kamera je pritom čvrsto građena i vodootporna, što ju – uz dobar softver – čini pouzdanom za posao za koji je namijenjena.

Možda će vas zanimati

Tech

Što bi se dogodilo ako uronite ruku u posudu tekućeg dušika? Bi li vam se ruka smrzla do ozeblina? Bi li se razbila čim...

Internet

Sigurno ste do sad naletjeli na neke od bizarnosti na koje je Googleovo auto naletjelo pri snimanju, a u ovom videu pogledajte kompilaciju najčudnijih...

Tech

Trebate izračunati postotak od nekog broja, a ne znate kako? Pročitajte ovaj jednostavan članak i naučite kako se računa postotak. Postotci se koriste za...

Tech

1995. godine grupa znanstvenika NASA-e napravila je testove o tome kako pojedine droge utječu na paukovu sposobnost da izgradi mrežu.

Internet

Odmah da vam kažemo – neizbježan kraj dogodio bi se iznenađujuće brzo. Ako je zapremnina prosječnog lijesa 886 litara, a prosječan volumen ljudskog tijela...

Automoto

Tvrtka Laser Power Systems razvila je automobil pogonjen nuklearnom energijom. Napokon je pronađen način koji će vašem automobilu omogućiti vječni rad bez punjenja. No...

Tech

Rudnik dijamanata Mir u Siberu jedna je od najvećih rupa u tlu koju je čovjek napravio. Duboka je 525 metara i široka 1200m. Let...

Tech

Bumerang je jedan od najstarijih letećih objekata koje je ljudska ruka stvorila. Svi znamo da su ih koristili Aboridžini, no malo je poznato je...