Bez obzira na to kakav ste hladnjak kupili, obratite pozornost da ga ne smjestite uz štednjak ili radijator u kuhinji, a ne ni blizu prozora gdje bi na njega moglo udarati sunce. Također nemojte regulator topline u hladnjaku stavljati na najnižu temperaturu (najveći broj na regulatoru) jer biste uzalud rasipali energiju a i hrana bi se bez potrebe previše hladila.
Održavanje hladnjaka
Hranu koju spremate u hladnjak pokrijte folijom ili spremite u kutije.Na taj će način hrana dulje ostati svježa, a u samom se hladnjaku neće širiti razni mirisi.
Za pranje hladnjaka uvijek upotrebljavajte blage deterdžente, posebna sredstva za čišćenje ili mlaku vodu u koju stavite malo octa. Prije pranja, hladnjak treba isprazniti, isključiti i ostaviti da se do kraja odmrzne.
Ako želite ubrzati odmrzavanje, u ispražnjen hladnjak stavite posudu s vrućom vodom i zatvorite vrata. Unutrašnjost hladnjaka operite tek kad se potpuno odmrzne.Hladnjak bi trebalo prati svakog tjedna ili bar jednom u 14 dana. Sve stijenke i rešetke operite sapunicom ili s vodom pomiješanom s octom (koja će ukloniti nakupljene neugodne mirise), isperite čistom vodom i prebrišite vlažnom krpom.
Pri odmrzavanju hladnjaka stavite na dno debelo sloj novinskog papira koji će upijati vodu dok se otapa led. Vanjske površine hladnjaka operite istim sredstvom kao i unutrašnje. Ako želite postići lijep sjaj, ulaštite ih sredstvom za automobile.
Ako su stijenke vašeg hladnjaka prekrivene tankim slojem vode nalik na rosu to je znak da vrata nisu dobro zatvorena. Prije no što pozovete stručnjaka s nekoliko kapi ulja nauljite šarke na vratima koja će se nakon toga hermetički zatvarati. Vrata se loše zatvaraju i ako se istrošio gumeni okvir. Provjerite je li to slučaj, pa ako jest, zamijenite ga (vi ili stručnjak).