Kožne torbice koje nećete nositi neko vrijeme dobro namažite vazelinom i ostavite da koža upije potrebnu masnoću. Tada torbu istrljajte vunenom krpom, a nakon toga pamučnom. Na kraju još jednom kožu premažite tankim slojem vazelina koji će služiti kao zaštita. Ako na torbi postoji metalna brava, naprašite je s malo talka.
Torbice od svijetle kože očistite ovako: operite ih pasteriziranim mlijekom koje čisti i vraća sjaj takvoj koži. Kožne torbe još nove zaštitite od mrlja, od vode tako da ih pastom za cipele i dobro ulaštite. Ako torbica izgubi oblik, a koža izgleda smežurano i bez sjaja zato što se previše natopila vodom dok ste šetali po kiši, prekrijte torbicu flanelastim krpicom i prijeđite iznad nje glačalom na paru. Koža će opet biti napeta i sjajna.
Torbica od antilopa
Torbicu od antilopa možete očistiti alkoholom pa kad se koža osuši istrljati finim staklenim papirom. Ili je možete oprati blagom otopinom deterdženta za pranje osjetljivog rublja. Ostavite je da stoji preko noći, a ujutro je iščetkajte i poprskajte sprejom za impregnaciju antilop-cipela.
Torbice od drugih materijala
Torbicu od plastike ili skaja očistite krpom namočenom u sapunicu. Istrljajte je, isperite i obrišite mekom krpom.Torbicu od pruća, slame ili lika očistite mekom spužvastom krpom namočenom u vodu i blagi deterdžent (ili ocat). Dobro protrljajte unutrašnjost torbice, remen i vanjske stranice. Pazite da vam pokreti ne budu presnažni kako ne biste oštetili osjetljivi materijal. Nakon pranja torbicu ostavite da se osuši.